Twitter    Draugiem.lv    Facebook    Youtube    Flickr

Baby Box (Glābējsilīte)

Posted by Latvijas bernu fonds On May - 12 - 2010

Aicinām atbalstīt projektu Baby Box. Baby Box ir projekts bērna dzīvībai!
Tāda bērna dzīvībai, kurš nav gribēts, nav gaidīts, nav mīlēts. Tāda bērna dzīvībai, kura māte (mums līdz galam neizprotamu iemeslu dēļ) ir gatava jaundzimušo atstāt vārtrūmē vai kāpņu telpā, iemest miskastē vai akā. Skan briesmīgi, bet tā ir

Latvijas realitāte. Ik gadu mūsu zemē tiek atrasti vismaz daži šādi miruši jaundzimušie. Bet cik vēl ir to, kuri nav atrasti?

Sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, programmas „Bāreņi” ietvaros, ir iespēja atbalstīt projektu Baby Box – vieta bērna dzīvībai! Par saziedoto naudu tiks veidoti Baby Box Latvijas reģionālajās pilsētās. Aicinām ziedot visus, kuri nav vienaldzīgi un vēlas izglābt kaut viena mazuļa dzīvību!

Ziedojuma konts:
Latvijas Bērnu fonds
Reģ. Nr.: 40008018725
Konta Nr.:LV42UNLA0002000707402
Banka: A/S „SEB Banka”
Maksājuma mērķis: Baby Box
Aicinām izmantot arī iespēju ziedot internetā:
vēlos ziedot!.

Papildus uzziņai: www.babybox.lv

 

1ef5d559b9970d03d0-46185911

2015.gada 16.oktobrī

Valmieras Glābējsilītē ielikts otrais mazulis

Glābējsilītē pulksten 14.30 ielikta meitenīte, aptuveni trīs dienas veca. Mazulītes svars ir 3,33 kilogrami, viņa ir 54 centimetru gara, veselības stāvoklis – apmierinošs. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

 

2015.gada 6.jūlijā

Glābējsilītē Valmierā ielikts pirmais mazulis

Glābējsilītē Valmierā 6.jūlija plkst.19.50 atstāts pirmais mazulis kopš silītes iekārtošanas pirms diviem gadiem. Vidzemes slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē atstātais pusītis sver 3,5 kilogramus un ir 56 centimetrus garš.

Pēc pirmreizējās apskates atzīts, ka bērns ir vesels. Kopā ar mazuli atstāta informācija, ka viņš dzimis 2. jūlijā, kā arī bērna drēbītes. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

Glābējsilīte Valmierā, Vidzemes slimnīcas teritorijā, tika atklāta pirms diviem gadiem, 2013. gada 14. jūnijā.

 

2015.gada 22.jūnijā

Rīgas Glābējsilītē ievietota meitenīte

22. jūnijā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē ievietota aptuveni divas nedēļas veca meitenīte. Pēc pirmreizējās apskates viņas veselības stāvoklis novērtēts kā vidēji grūts, meitenīte sver divus kilogramus un 600 gramus, viņas garums ir 54 centimetri. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

 

2015.gada 2.aprīlī

Ievietots mazulis Rīgas Glābējsilītē

2.aprīlī ap plkst. 9.00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē ievietota meitenīte. Bērna svars 3, 500g, bet garums 52cm. Pēc pirmreizējās apskates bērns ir praktiski vesela un jūtas labi. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas, šobrīd rit visu nepieciešamo dokumentu sakārtošana.

 

BabyBox_Jelgava_29082014_JurisBeikmanis (21)

2014.gada 29.augustā

Atklāta Glābējsilīte Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā

“Mēs esam maza, bet spēcīga tauta un ikvienam no mums ir ļoti svarīgi redzēt to, kas notiek apkārt. Ja kāds meklē atbalstu – mūsu pienākums ir to sniegt. Ja kāds nevar parūpēties par savu bērnu, tad no sirds lūdzu – nedari pāri savam bērnam, bet dod viņam iespēju tikt mīlētam un aprūpētam citā ģimenē. Tamdēļ Latvijā ir tik svarīgs Glābējsilītes projekts”, uzskata Māris Peilāns, Jelgavas Glābējsilītes mecenāts.

Piektdien, 29. augustā, Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā tika atklāta  pirmā Glābējsilīte Zemgales reģionā. Latvijā tā jau ir astotā Glābējsilīte, tādējādi vismaz viena šāda īpaša vieta bērna dzīvībai ir katrā Latvijas reģionā.

Vairāk informācijas ŠEIT

Foto autors: Juris Beikmanis

2014.gada 2.jūlijā

Saziedoti 1352.89 eiro Glābējsilītes projekta atbalstam

1. jūlijā radošās mājas SISTERS House of creation rīkotajā projekta „Baby Box – vieta bērna dzīvībai” labdarības pasākumā saziedoti 1352.89 eiro. Iegūtie līdzekļi tiks novirzīti īpašas datu bāzes izveidei, kurā tiks reģistrēti Glābējsilītēs atstātie mazuļi. Slimnīcās, kurās ir izvietota Glābējsilīte, mediķiem būs vienota sistēma, kurā pievienot informāciju par katru atstāto mazuli.

„Savā dzimšanas dienā es no sirds vēlos atbalstīt Glābējsilītes bērniņus,” tā projektu „Baby Box – vieta bērna dzīvībai” uzrunāja Anda Faulbauma, radošās mājas SISTERS House of creation vadītāja, kas ierosināja 1. jūliju – savu dzimšanas dienu – veltīt projekta atbalstam.

Vairāk informācijas par pasākumu ŠEIT

2014.gada 23.jūnijā

Ievietots pirmais mazulis Madonas Glābējsilītē

23. jūnijā plkst. 5:10 Madonas Glābējsilītē ievietots puisītis. Bērna vecums gandrīz divas nedēļas – svars 4 200 g un garums 55 cm. Pēc pirmreizējās apskates secināts, ka mazulis ir praktiski vesels. Kopā ar mazuli Glābējsilītē ielikta zīmīte – pievienota informācija, kad mazulis ir dzimis un cik daudz maisījuma apēd. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2014.gada 21.jūnijā

Rīgas Glābējsilītē ievietots puisītis

21. jūnijā plkst. 16:55 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē tika ielikts puisītis. Bērna svars 3 kg, bet garums 50 cm.  Pēc pirmreizējās apskates puisītis ir praktiski vesels.  Kopā ar mazuli tika atstāta informācija, ka viņš dzimis 19. jūnijā. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas. 

2014.gada 20.jūnijs

Atstāts puisītis Rīgas Glābējsilītē

20. jūnijā plkst. 14:15 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē tika ievietots puisītis. Bērna svars 2 900 g, bet garums 50 cm. Pēc pirmreizējās apskates secināts, ka mazulis ir praktiski vesels. Klāt puisītim pielikta zīmīte, kurā norādīts, ka viņš piedzimis 17. jūnijā. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

BabyBox_Jelgava

2014.gada 3.februārī

Uzsākta ziedojumu kampaņa Glābējsilītes izveidei Jelgavā

Šobrīd Zemgale ir vienīgais Latvijas reģions, kurā nav izveidota Glābējsilīte jeb Baby Box, tāpēc 2014. gadā plānots to izveidot Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā. Lai savāktu nepieciešamos līdzekļus Jelgavas Glābējsilītes izveidei, 1. februārī uzsākta ziedojumu kampaņa sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

Kopš 2009. gada Latvijā izveidotas septiņas Glābējsilītes jeb Baby Box, kas ir īpašas vietas, kur vecāki dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Šo gadu laikā izglābtas 25 bērnu dzīvības. Projekta sākumā sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu tika nolemts, ka vismaz vienai šādai īpašai vietai jābūt katrā Latvijas reģionā.

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš: „Esam pateicīgi par līdzšinējo sabiedrības atsaucību un izpratni, atbalstot Glābējsilīšu izveidi Latvijas reģionos. Jau divdesmit piecas reizes nezināmu un reizēm grūti izprotamu iemeslu dēļ ir atvērtas Glābējsilītes durtiņas un mazajām dzīvībām dota otra iespēja dzīvot, iespēja izaugt mīlošā un gādīgā ģimenē. Vēlamies aicināt līdzcilvēkus arī šoreiz nebūt vienaldzīgiem un piedalīties pirmās vietas bērna dzīvībai  izveidē Zemgalē.”

Jelgavas pilsētas slimnīca par piemērotu vietu Glābējsilītei atzinusi slimnīcas korpusu, blakus Uzņemšanas nodaļai, kur plānots izbūvēt nelielu telpu. Šobrīd iesniegti dokumenti pašvaldības būvvaldē, lai saņemtu arhitektūras un plānošanas uzdevumu, kur norādītas prasības Glābējsilītes izveidošanai Jelgavas pilsētas slimnīcā. Precīzas Glābējsilītes izmaksas būs zināms, kad tiks sagatavots tehniskais projekts un saskaņots ar būvvaldi.

Visu februāra mēnesi ziedot varēs Latvijas Bērnu fonda ziedojumu kastītēs, kā arī zvanot pa ziedojumu tālruni 90006484 un ziedojot eiro 1, 42. Vai arī ziedot ar pārskaitījumu uz Latvijas Bērnu fondu. Vairāk par iespējām ziedot var lasīt – http://babybox.lv/index.php?id=14

Tiklīdz tiks saziedota nepieciešamā nauda (vienas Glābējsilītes vidējās izmaksas ir 14 000 eiro, bet summa ir atkarīga no nepieciešamajiem būvdarbiem) tiks uzsākts darbs pie projekta īstenošanas Jelgavā.

Projekts Baby Box – vieta bērna dzīvībai ir iespēja glābt to bērnu dzīvības, kuri ir pilnīgi bezspēcīgi vecāku neadekvātas rīcības priekšā. Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts! Latvijā šobrīd ir septiņas Glābējsilītes – Rīgā, Valmierā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Ventspilī.

 

2014.gada 18.janvārī

Rīgas Glābējsilītē ievietots puisītis

Šodien ap pulksten 14.00 Rīgā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā Torņakalnā ierīkotajā Glābējsilītē ielikts puisītis.

Šis ir jau 19.mazulis šajā Glābējsilītē.

Kopā ar bērnu tika atstāta arī informācija, ka viņš dzimis 16.janvārī, tobrīd viņa svars bijis 4 190 grami, bet garums – 56 centimetri. Pēc pirmreizējās apskates puisītis ir praktiski vesels, atbilstoši savam vecumam ēd, lielāko dienas daļu pavada miegā, ārsti viņu raksturo kā „jauks, žirgts, ar spēcīgu balsi”. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2013.gada 4.jūnijā

Aicinām atsaukties BabyBox projekta ziedotājus

Projekts Glābējsilīte tā īstenotājiem un atbalstītājiem bijis sirds projekts jau no pašiem pirmsākumiem. Kopīgiem spēkiem radītas īpašas vietas bērnu dzīvībai, radītas vietas mīlestības pilnas dzīves sākumam. Paldies par to!
Paldies it īpaši vēlamies sacīt:

Viktors Meteļica

Maija Dārzniece

Ilze Ratniece

Maija Viļkina

Renāte Zača

Igors Skoks

Eversheds Bitāns

Hauska & Partner, SIA

Swedbank, AS

Baltijas Tranzīta serviss, AS

Latrostrans, SIA

Ventspils nafta, AS
Priecāsimies, ja atrakstīsiet (babybox@babybox.lv) mums par iespējām jūs satikt un pateikt paldies klātienē!
Latvijas Bērnu fonds un Divi gani – sabiedriskās attiecības.

 

2013.gada 29.maijā

Tuvojās Valmieras Glābējsilītes atklāšana

2013. gada jūnijā tiks atklāta Valmieras Glābējsilīte, kas būs Latvijas septītā īpašā vieta bērna dzīvībai. Pateicoties atbalstītāju un ziedotāju rūpēm un atsaucībai, rasta iespēja izveidot Glābējsilīti Vidzemes slimnīcā. Papildus informācija atrodama ŠEIT.

2013.gada 3.aprīlī

Rīgas Glābējsilītē ievietots puisītis

3. aprīļa vakarā, plkst. 18.05 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē tika ielikts puisēns.Zēna vecums ir 3 dienas, svars 3 kg, bet garums 53 cm. Pēc pirmreizējās apskates bērniņš ir praktiski vesels. Tuvākajās dienas, sakārtojot nepieciešamo dokumentāciju bērniņš varēs sākt gaidīt savu jauno ģimeni. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2013. gada 13. martā

Rīgas Glābējsilītē atstāta meitenīte

Rīgas Glābējsilītē ap plkst. 17.00 atstāta meitenīte. Bērniņš ir dažas dienas vecs, svars – 2,850kg, garums – 51cm. Pēc pirmreizējās apskates secināts, ka mazulis ir praktiski vesels. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2013. gada 12. februārī

Rīgas Glābējsilītē atstāta meitenīte

Šodien pēc plkst. 19.00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Glābējsilītē ievietota meitenīte. Mazulīte ir aptuveni 3 dienas veca, svars – 3kg. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2012. gada 24. decembrī

Rīgas Glābējsilītē atstāts puika

Šodien ap plkst. 16:15. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Glābējsilītē tika atstāts puika. 24. decembrī viņš bija aptuveni 4 dienas vecs, svēra 2900g, bet viņa augums – 49 cm.  Nepieciešamie izmeklējumi veikti, bērniņš ir praktiski vesels un jūtas labi. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2012. gada 15. novembrī

Rēzeknes Glābējsilītē atstāta meitenīte

Šodien ap plkst. 16.15 Rēzeknes slimnīcas Glābējsilītē atstāta meitenīte. Pēc pirmreizējās ārstu apskates secināts, ka bērna veselība ir normas robežās, svars 4900g, augums 56cm. Kopā ar bērnu ir atstāta dzimšanas apliecība, kurā norādīts, ka mazulis dzimis augustā. Mediķi jau noskaidroja, ka bērna bioloģiskais vecums atbilst dzimšanas apliecībā norādītajam vecumam. Ņemot vērā, ka atstāta bērna dzimšanas apliecība, policija veiks izmeklēšanu un bāriņtiesa pārbaudīs apstākļus, kāpēc mazulis ir atstāts Glābējsilītē. Tiks pārbaudīts, vai dzimšanas apliecībā ierakstītie cilvēki ir meitenītes bioloģiskie vecāki.

2012. gada 23. jūlijā

Daugavpils Glābējsilītē atstāta meitenīte

Šodien ap plkst. 12.40 Daugavpils reģionālās slimnīcas Glābējsilītē atstāta meitenīte. Pēc pirmreizējās ārstu apskates secināts, ka bērna veselība ir normas robežās. Bērniņš ir aptuveni 1-2 dienas vecs, augums – 53cm, svars – 3200g. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2012.gada 2.jūlijā

Rīgas Glābējsilītē atstāta meitenīte

Ap plkst. 16.00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Glābējsilītē atstāta meitenīte. Viņa ir pāris dienas veca, svars – virs 3kg. Pēc pirmreizējās ārstu apskates secināts, ka bērns ir praktiski vesels. Informētas visas atbildīgās institūcijas.

2012.gada 20.jūnijā

Rīgas Glābējsilītē atstāts puisītis

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Glābējsilītē ap plkst. 16.00 ievietots puisēns. Puisītis ir aptuveni 5-6 dienas vecs, viņa svars – 3,500kg.

Pēc pirmreizējās ārstu apskates secināts, ka mazulis ir praktiski vesels. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2012.gada 3.maijā

Rēzeknē atklāta piektā Glābējsilīte Latvijā

Šodien Rēzeknes slimnīcā – 18.Novembra ielā 41 (Rēzekne) plkst.14.00 tiek atklāts BabyBox jeb Glābējsilīte. Šī būs piektā Glābējsilīte Latvijā, bet Latgalē – otrā, jo kopš 2011.gada 28.janvāra Daugavpils reģionālajā slimnīcā jau ir vieta, kur vecāki var anonīmi atstāt mazuļus. Līdz šim Daugavpils BabyBox atstāti divi bērniņi – puika un meitenīte.

Rēzeknes Glābējsilīte tiek atklāta ar projekta patroneses operdziedātājas Evitas Zālītes dziesmu un tieši Rēzeknes slimnīca būs pirmā, kas saņems Ceļa vārdus, kas paredzēti Glābējsilītēs ievietotajiem mazuļiem un viņu jaunajiem vecākiem.

2012.gada 30.aprīlī

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Glābējsilītē ielikta meitenīte

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Glābējsilītē ap plkst. 23.30 ielikta meitenīte. Orientējoši meitenītes vecums ir 2 nedēļas, bet svars – 3,600kg. Pēc pirmreizējās ārstu apskates viņa izskatās praktiski vesela. Mazulis šobrīd ievietots Bērnu slimnīcas jaundzimušo nodaļā. Par notikušo informētas visas atbildīgās institūcijas.

2012.gada 25.aprīlī

Daugavpils glābējsilītē atstāts otrs bērniņš

25.aprīlī plkst.13.20 Daugavpils reģionālās slimnīcas Glēbējsilītē ievietots puisītis, kurš pēc pirmreizējās apskates ir vesels un sver 3 kg un 600 g. Puisītim mugurā bija labas un tīras drēbītes, atbilstošas laika apstākļiem. Kopā ar mazuli Glābējsilītē bija ielikta pudelīte un zīmīte, kurā norādīts, ka piedzimstot bērna svars ir bijis 3100 g. Vēl zīmītē puisīša māte raksta: “uzskatu, ka nevaru adekvāti mīlēt un aprūpēt savu bērnu, tamdēļ nododu viņu audzināšanā vecākiem, kuri to spēs”.

2012.gada 23.aprīlī

Šogad Latvijā atklās 3 jaunas glābējsilītes; kopš 2009.gada tajās ievietoti 14 bērniņi

Vēlmi izveidot glābējsilīti bērniem, kurus vecāki nevēlas audzināt, izteikusi Rēzeknes slimnīca, kas ir gatava nodrošināt nepieciešamo finansējumu un īstenot projektu jau šā gada augustā. To plānots atklāt jau šī gada 3.maijā. Bez tam patlaban jau vairāk nekā puse nepieciešamo līdzekļu ir savākta arī glābējsilītes atvēršanai Valmierā šā gada augustā.

Latvijā kopš 2009.gada jau darbojas četras glābējsilītes – pirmā atvērta Rīgā, un tā palīdzējusi glābt 11 mazuļu dzīvības, kopš 2010.gada vēl divi zīdaiņi atstāti glābējsilītē Liepājā, viens bērns pērn ievietots Daugavpils glābējsilītē, bet šogad atklātā Ventspils glābējsilīte vēl ir tukša.

12 no glābējsilītēs ievietotajiem bērniem jau ir adoptēti, bet vēl divi atrodas pirmsadopcijas aprūpē. Divas māmiņas izteikušas vēlmi savus mazuļus atgūt, taču pārdomājušas. Viena sieviete vērsās bāriņtiesā, lai atgūtu bērnu, viņai tika sniegts atbalsts no sociālo dienestu un bāriņtiesas puses, tomēr viņa procesu pārtrauca un no bāriņtiesas redzesloka nozuda.

BabyBox projekts nemudina atstāt bērnus, bet gan palīdz glābt mazuļu dzīvības un rosina vecākus pārdomāt šo lēmumu un meklēt risinājumu. Tāpēc pie glābējsilītēm ir izvietota informācija par to, kur visu diennakti iespējams zvanīt, lai saņemtu praktisku palīdzību situācijas risināšanai. Šādi informatīvi plakāti tiks izvietoti arī patversmēs un policijas iecirkņos.

Projekta gaitā tiek domāts arī par to, kā atbalstīt mazuļus turpmākajā dzīvē. Glābējsilītē atstātie mazuļi no slimnīcas saņems nelielu kasti ar drēbītēm un mantām, ko viņiem iedevuši bioloģiskie vecāki, “babybox” krekliņu un grupas “re:public” disku ar projekta himnu “Darīt šitā? Darīt tā!”. Tajā būs ievietota vēstule bērnam ar informāciju, kad un kur viņš ievietots glābējsilītē, kādi bijuši viņa auguma parametri, kas viņu tajā atradis un kad pēc viņa ieradusies jaunā ģimene.

Ziņas avots: LETA www.leta.lv

Vairāk par BabyBox:

http://www.lbf.lv/?p=41&lang=lv

http://www.draugiem.lv/babybox

http://www.babybox.lv/

2012.gada 27.martā

Vēl viens bērniņš ievietots Glābējsilītē

Šodien  plkst. 16.30 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Glābējsilītē ievietots puisītis.

Blakus zīdainim atstāta zīmīte, kurā teikts, ka mazulis dzimis 23. martā un viņu sauc Emīls. Bērniņš ir praktiski vesels un sver 3,280 kg.

2012.gada 1.februārī

Aicinām atbalstīt Valmieras Glābējsilītes izveidi

No šodienas visu 2012. gada februāri norisinās ziedojumu vākšanas kampaņa, lai jau šajā pavasarī Valmierā Vidzemes slimnīcā varētu atklāt Glābējsilīti. Ziedojumi tiek vākti sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.
Valmieras Glābējsilītes izveidi var atbalstīt:
•    Zvanot 90006484 (1Ls)
•    Ziedojot Latvijas Bērnu fondam:
Latvijas Bērnu fonds
Reģ. Nr.: 40008018725
Konta Nr.:LV42UNLA0002000707402
Banka: A/S „SEB Banka”
Maksājuma mērķis: Baby Box
•    Ziedojot projekta izveidei ar Latvijas Bērnu fonda ziedojumu kastīšu starpniecību
•    Sazinoties ar projekta vadītājiem un tādējādi palīdzinot arī citā veidā
Latvijā pašlaik ir 4 Baby Box jeb Glābējsilītes – Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā un Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī. Līdz šim 9 mazuļu atstāti Rīgā, 2 – Liepājā, un 1 – Daugavpilī.
Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts. Pie Baby Box durtiņām nav ne novērošanas kameru, ne apsardzes.

2011.gada 23.novembrī

Atklāta pirmā Glābējsilīte Permā, Krievijā

2011. gada 16. novembrī Krievijas pilsētā Permā, klīnikā „Медлайф” atklāja pirmo Baby Box – vieta bērna dzīvībai jeb „Колыбель надежды” (Cerības šūpulis) šajā reģionā. Projekts tika īstenots 6 mēnešu laikā, lai pēc iespējas ātrāk rastu risinājumu skarbajai atrasto mirušo zīdaiņu statistikai. Permā tika uzstādīta Latvijā ražotā Glābējsilīte, un projekts tika realizēts, pateicoties projekta Baby Box īstenotāju Latvijā konsultācijām.

Saprotot, cik lielā mērā šāda projekta īstenošana ne tikai glābj bērnu dzīvības, bet arī rosina diskusiju sabiedrībā, pārstāvji no Permas vēlējās uzzināt Latvijas pieredzi saistībā ar projektu Baby Box. Nākamo Glābējsilīti Krievijā plānots uzstādīt Dobrjankas ciemata slimnīcā, papildus projekta ieviešana tiek pārrunāta gan ar Maskavas, gan Sanktpēterburgas slimnīcu.

Glabējsilītes projektam gan Latvijā, gan Krievijā ir 3 mērķi: glābt to zīdaiņu dzīvības, kuru vecāki ir gatavi pastrādāt noziegumu; visu diennakti sniegt praktisku un psiholoģisku palīdzību grūtībās nonākušai personai ar zīdaini uz rokām, palīdzēt, lai bērns augtu kopā ar vecākiem; rosināt sabiedrībā diskusiju par bērna dzīvības vērtību.

Vairāk par Glābējsilītēm: www.glabejsilite.lv/www.babybox.lv/www.babyboxrf.ru

2011.gada 14.septembrī

Liepājas Glābējsilītē atstāts bērniņš

Vakar plkst. 20:40 Liepājas Glābējsilītē ievietota meitenīte. Viņas svars ir 2,95 kilogrami, garums – 50 centimetri. Pēc pirmās apskates mediķi mazuļa veselību raksturo kā apmierinošu, bērniņš ir mierīgs.
Meitenīte bija saģērbta zīdaiņu drēbītēs un viņai blakus bija nolikts arī rotaļu zaķītis.
Šis ir otrs mazulis, kurš atstāts Liepājas Glābējsilītē, un vienpadsmitais visā Latvijā.
Vēlam šim bērniņam pēc iespējas ātrāk atrast sev labu un drošu ģimeni!

2011.gada 19.augustā

Top jau ceturtā vieta bērna dzīvībai

Rudenī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī tiks atklāta ceturtā glābējsilīte jeb „Baby Box” Latvijā. Tajā māte varēs anonīmi atstāt savu jaundzimušo, ja būs nolēmusi no bērna atteikties. Projekts tiek īstenots atsaucoties uz slimnīcas izrādīto iniciatīvu, un darbs pie šī „Baby Box” tika uzsākts jau šī gada aprīlī.

Latvijā pirmā glābējsilīte tika atklāta 2009.gada Rīgā, tad sekoja Liepāja un Daugavpils. Līdz šim Latvijas glābējsilītēs ievietoti 10 mazuļi – piecas meitenes un pieci zēni. Deviņi mazuļi atstāti Rīgā, bet viens – Liepājā.

Kopumā Latvijā tiek plānots izveidot vairāk nekā piecas glābējsilītes. Nākamais reģions, kurā plānots izveidot glābējsilīti, būs Vidzeme.

2011.gada 9.maijā

Jau desmitā glābtā dzīvība Glābējsilītē

Šodien plkst. 18:00 Rīgā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē – vieta bērna dzīvībai tika ievietots puisītis. Bērniņš ir vesels un ņiprs, aptuveni nedēļu vecs un 2,3 kg smags.

Plašāka informācija: http://j.mp/ky8Gzv

2011.gada 17.martā

Glābējsilītē ievietots jau devītais bērniņš

2011.gada 17.martā plkst. 16`20 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas  teritorijā esošajā Glābējsilītē – vieta bērna dzīvībai tika ievietots puisītis.

Bērniņš ir vesels, četras dienas vecs, svars 4,7 kg un garums 54 cm. Puisītis šobrīd ir ievietots Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas 19.jaundzimušo nodaļā.

2011.gada 28.janvārī

Atklāta trešā Glābējsilīte Latvijā – Daugavpilī

Glābējsilīte atradīsies pie Dzemdību nama ārsienas loga nišā. Blakus tai būs plakāts ar informāciju latviešu un krievu valodā. Uz plakāta būs atrodams arī tālrunis, pa kuru zvanīt, ja nepieciešama psiholoģiska vai materiāla palīdzība. Glābējsilītē atstātais bērns atpakaļ vairs nebūs izņemams, jo durtiņas pēc aizvēršanās bloķēsies un pēc dažām minūtēm diennakts dežūrpostenī pienāks signāls par to, ka glābējsilītē ir atstāts bērniņš. Pie glābējsilītes nav uzstādītas videokameras, negribēto bērniņu tur var ievietot anonīmi. Ja mazulis nav izsludināts meklēšanā un viņam nav vardarbības pēdu, tiesībsargājošās iestādes kriminālprocesu nesāk un vecāki meklēti netiek.

Daugavpils Baby Box izveide seko2009.gada septembrī atklātajai Rīgas Glābējsilītei un Liepājas Glābējsilītei, kas sāka darboties 2010.gada oktobra sākumā. Līdz šim Latvijas Glābējsilītēs ievietoti 7 mazuļi – 6 Rīgā un 1 Liepājā. Kopā Latvijā tiek plānots izveidot vairāk kā piecas Glābējsilītes.

2010.gada 9.decembrī

Pirmais bērniņš Liepājas Glābējsilītē

Vakar glābējsilītē, kas ierīkota Liepājas reģionālās slimnīcas teritorijā, atstāts pirmais bērniņš. Dažas dienas vecā meitenīte pēc pirmās apskates šķiet vesela.

Meitenīte glābējsilītē ievietota vakar ap plkst.17.20. Zīdainis bijis labi apkopts – apģērbts bērna drēbītēs, ar pamperu, ietīts divās segās. Meitenītes svars ir 2,9 kilogrami, garums – 51 centimetrs. Meitenīte ievietota Liepājas slimnīcas perinatālajā nodaļā.

2010.gada 22.novembrī

Vai zināt kā tagad klājas Glābējsilītes bērniem?

Atbilde ir rodama šeit: http://www.apollo.lv/portal/sieviete/articles/220178

2010. gada 8.oktobrī plkst.13.00 ar Imanta Kalniņa šūpuļdziesmu tiek atklāta Liepājas Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai.

Šī projekta patronese Latvijā ir operdziedātāja Evita Zālīte – TV3 krāšņā šova „Dziedi ar Zvaigzni” dalībniece, 4 bērnu māmiņa un ļoti stipra sieviete!

Uz Rīgas projekta Baby Box – vieta bērna dzīvībai atklāšanu Evita nevarēja ierasties veselības apsvērumu dēļ, bet Liepājā skanēs visskaistākā dziesma projektam, Liepājai un Glābējsilītes mazuļiem.

Liepājas Glābējsilīte ir projektēta un izgatavota Latvijā. Tai ir īpaši izveidotas, triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt speciālā zīdaiņu gultiņā ar augstām organiskā stikla malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas Glābējsilītes durtiņas, uzņemšanas nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls. Ja durtiņas nav kārtīgi aizvērtas no ārpuses, elektromagnētiskā sistēma tās aizver līdz galam automātiski.

Aizverot Glābējsilītes durtiņas, no ārpuses tās vairs nevar atvērt līdz brīdim, kad iekšpusē, tiek noņemta bloķēšana. Pēc „trauksmes” signāla atskanēšanas apmēram 1-2 minūšu laikā pie Glābējsilītes gultiņas ierodas medicīnas personāls.

Pie Glābējsilītes ir izvietota informācija mātei par to, kur visu diennakti iespējams zvanīt, lai saņemtu psiholoģisku un praktisku palīdzību. Radošā psiholoģijas centra ģimenei darbinieki visu diennakti būs gatavi palīdzēt atrast risinājumu, sniegt gan praktisku, gan morālu atbalstu.

2009.gada 8.septembrī

Tiek atklāts Latvijā pirmais Baby Box – vieta bērna dzīvībai

2009.gada 8.septembrī, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā tiek atklāts Latvijā pirmais Baby Box – vieta bērna dzīvībai. Baby Box ir vieta zīdainim, kurš citādi nonāktu kādā atkritumu konteinerā vai izgāztuvē. Tā ir iespēja, izglābt bērna dzīvību, ja māte, kaut kādu apstākļu dēļ ir gatava pastrādāt noziegumu. Jau 20.gs. sākumā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā bija vieta, kur atstāt bērnu, gluži kā senākos laikos pie baznīcas vai patversmes. Vairākus gadus atpakaļ tieši tajā vietā, kur šobrīd ir izvietots Baby Box – vieta bērna dzīvībai, tika atstāts veselīgs zēns, kuru mediķi nosauca par Jāni Laimīgo.
Baby Box mērķis ir ne tikai izglābt mātes nemīlēta un negribēta bērna dzīvību, bet arī rosināt sabiedrībā diskusiju par ģimenes plānošanas jautājumiem.2 Responses

 1. inara Said,

  varētu ziedot ik pa laikam rokdarbus zīdaiņiem

  Posted on June 3rd, 2012 at 17:49

 2. Latvijas Bernu fonds Said,

  Labdien, Ināra!
  Ļoti priecājamies par Jūsu piedāvājumu! Ar prieku to pieņemsim.
  Atsūtiet lūdzu savus kontaktus uz mūsu e-pastu bernufonds@latnet.lv, lai varam ar Jums sazināties.

  Posted on June 4th, 2012 at 16:21

Add A Comment