Twitter    Draugiem.lv    Facebook    Youtube    Flickr

Atbalsts ģimenēm

Posted by Latvijas bernu fonds On May - 6 - 2010

Latvijas Bērnu fonds ik gadu iespēju robežās atbalsta smagi slimo bērnu, daudzbērnu, maznodrošinātās, trūcīgās, audžuģimenes, ģimenes kuras nonākušas krīzes situācijā. Uzskatām, ka ir ļoti svarīgi sniegt atbalstu tieši ģimenēm, jo tās ir pamats bērna pilnvērtīgas personības veidošanā, attīstībā un izaugsmē neatkarīgi no veselības stāvokļa vai citiem apstākļiem.

Ikdienas darbā bieži mūsu uzmanības lokā nonāk ģimenes, kas nonākušās dažādās grūtībās. Diemžēl redzam, ka šīs ģimenes sarežģītajos finansiālajos apstākļos nespēj sniegt visu nepieciešamo pilnvērtīgai bērnu izglītošanai un audzināšanai. Tādēļ Latvijas Bērnu fonds vēlas atbalstīt tās kārtīgās, strādīgās un centīgās ģimenes, kuras pašu spēkiem cenšas veicināt savu bērnu izaugsmi un nodrošināt bērniem pēc iespējas piemērotāku vidi.

Atbalsts ģimenēm tiek sniegts arī sadarbībā ar Amerikas Latviešu Apvienību, par to vairāk varat uzzināt sadaļā STIPENDIJAS.

?????????????

Rīgā, 2015.gada 2.septembrī

Akcijā „Dāvā prieku skolā iet!” iesaistījušies vairāki simti ziedotāju

 Latvijas Bērnu fonds sadarbībā ar t/c Galleria Riga visu augusta mēnesī īstenoja labdarības akciju „Dāvā prieku skolā iet!”. Akcijas laikā labdarības telpu, kas atradās t/c Galleria Riga 5.stāvā, Dzirnavu ielā 67, apmeklēja vairāki simti ziedotāju un akcijas atbalstītāju. Akcijas mērķis bija palīdzēt Latvijas daudzbērnu un trūcīgajām ģimenēm uzsākt skolas gaitas.

 „Esam patiesi gandarīti un priecīgi, ka akcijā „Dāvā prieku skolā iet!” iesaistījās tik daudz ziedotāju un atbalstītāju. Kopīgiem spēkiem esam palīdzējuši vairākiem desmitiem ģimeņu uzsākt skolas gaitas. Akcijas laikā visvairāk tika saziedots apģērbs un apavi, skolas somas un dažādas kancelejas preces, kas bērniem ir primāri nepieciešamas, lai uzsāktu skolas gaitas. Paldies ikvienam akcijas atbalstītājam – kopīgiem spēkiem esam padarījuši daudzām ģimenēm pirmo skolas dienu daudz saulaināku un gaišāku!”, akcijas atbalstītājiem pateicas Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš.

Savu atbalstu akcijas īstenošanā sniedza arī vairāki Latvijā pazīstami cilvēki – televīzijas projektu un pasākumu vadītāja Anna Rozīte, sporta kustības „Ghetto Games” izveidotājs Raimonds Elbakjans, aktieris Andris Bulis, operdziedātāja Evita Zālīte, TV personība Ieva Adamss, dūla Katrīna Puriņa un citi.

Dace Kokina, „Galleria Riga” mārketinga vadītāja: „Gatavojoties pirmajai skolas dienai, mēs visi esam steidzīgi un aizņemti, taču svarīgi ir uz brīdi apstāties un izdarīt kādu labu darbu, palīdzēt tiem, kas nonākuši grūtībās. Paldies ikvienam „Galleria Riga” apmeklētājam, kas ikdienas steigā rada iespēju apciemot labdarības telpu un atbalstīt Latvijas ģimenes. „Galleria Riga” novēl visiem bērniem priecīgas un zinībām bagātas skolas dienas!”

 

GR_LF_OOH_new_2

Rīgā, 2015.gada 3.augustā

No 3. līdz 31. augustam katru dienu no plkst. 12:00 līdz 19:00 t/c „Galleria Riga” 5. stāvā, Rīgā, Dzirnavu ielā 67, būs atvērta labdarības telpa, kurā ikviens var paviesoties un ziedot bērniem skolai nepieciešamās lietas. Labdarības telpā ir pieejama informācija, kādas lietas ģimenēm ir nepieciešamas visvairāk, kā arī septiņi stāsti par ģimenēm, kurām nepieciešams atbalsts – ikviens var iepazīties ar šiem stāstiem un atbalstīt konkrētu ģimeni vai ziedot skolas preces tām, ģimenēm, kas mācību gada sākumā vēršas Latvijas Bērnu fondā.

Mūsu vadītājs Andris Bērziņš aicina: „Pirmajā skolas dienā ikviens bērns grib justies īpašs un nesatraukties, vai no rīta būs apavi, ko aut kājās, ejot uz skolu, vai būs burtnīcas un citas nepieciešamās kancelejas preces. Tomēr realitāte nav iepriecinoša, jo ģimeņu, kurām trūkst līdzekļu, lai iegādātos skolas mantas, kļūst aizvien vairāk. Labdarības akcija „Dāvā prieku skolā iet!” ir iespēja ikvienam no mums padarīt bērnu skolas gaitas saulainākas, un tieši mēs varam sagādāt bērniem gaišas atmiņas par pirmo skolas dienu.”

Dace Kokina, „Galleria Riga” mārketinga vadītāja: „Esam ļoti gandarīti, ka „Galleria Riga” uz mēnesi kļūs par tiltu starp labas gribas cilvēkiem, kas vēlas atbalstīt mazos skolēnus, un tiem, kuriem līdzcilvēku palīdzība ir ļoti nepieciešama. Mēs ticam, ka bērni ir Latvijas nākotne, tāpēc labdarības akcijas „Dāvā prieku skolā iet!” laikā aicinām „Galleria Riga” apmeklētājus veltīt mirkli sava laika, iegriezties ziedojumu telpā un rast iespēju atbalstīt Latvijas maznodrošinātās ģimenes un viņu atvases.”

Labdarības akcijas „Dāvā prieku skolā iet!” laikā ikviens ir aicināts doties uz „Galleria Riga” 5. stāvu, kur iekārtota labdarības telpa, un skolēniem ziedot šādas lietas:

 • Skolas somas
 • Kancelejas preces (rakstāmlietas, penāļus, lineālus, šķēres, guašas, otas, zīmēšanas papīru, rūtiņu un līniju klades un burtnīcas, dienasgrāmatas, plastilīnu un tā piederumus, krāsainos zīmuļus, krītiņus, flomāsterus, korektorus, dzēšgumijas, cirkuļus, zīmuļu asināmos, līmi, kalkulatorus u.c.)
 • Apģērbu un apavus (skolas vecuma bērniem)
 • Sporta apģērbu, apavus un aksesuārus

Labdarības telpā būs iespējams ziedot arī skolas preces, apģērbu un apavus individuālām ģimenēm – ar nepieciešamo lietu sarakstu un precīziem izmēriem var iepazīties labdarības telpā un ŠEIT.

 

IMG_3015

2014.gads: atbalsts ģimenēm

2014.gadā sadarbībā ar vietējiem sociālajiem dienestiem 59 daudzbērnu ģimenes dažādos Latvijas novados saņēma Latvijas Bērnu fonda vienreizējās stipendijas EUR 300 apmērā, bet 14 ģimenes – EUR 200 apmērā. Stipendiju pasniegšanas pasākumus, kurus ģimenes apmeklēja kuplā skaitā un dažādās paaudzēs, vēl īpašāku padarīja sirsnīgie un skaistie koncerti ar komponista Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela dalību. Koncertu muzikālo programmu veidoja komponists Jānis Lūsēns. Kā arī katra ģimene līdz ar stipendiju, saņēma arī īpaši sarūpētas dāvanas.

 

4 Responses

 1. marika Said,

  Saasinoties ekonomiskai situacijai Latvija protams arī audžuģimenes tas ietekmē. Protams mes apzinamies ka paši šādu darbiņu uzņēmāmies, bet personīgi es pat šogad nevaru sagrabināt līdzekļus vasaras nomētnei bērniņam kurš iepriekšējā ģimenē ir cietis no vardarbības.Jo noskatoties kā šie bērniņi nemāk ienakt sabiedrībā kur ir augstasa prasības vienkarši sap sirds. Paldies ka ir sadas iespejas kur tiek apkopoti audžu ģimeņu kustibas

  Posted on May 20th, 2010 at 10:46

 2. Ramona Said,

  Piekrītu Marikai. Audzinu bāreni 13 gadus un ļoti izjūtu, ka šo gadu laikā kļuvis ļoti grūti, jo vajadzības bērnam augot ir stipri pieaugušas. Lūdzu soc. dienestā savam bārenītim palīdzību mācību līdzekļu iegādē, bet palīdzēt nevar, jo par nelaimi man pieder nepilns hektārs lauksaimniecības zeme 100 km no Rīgas. Esot jāpārdod. Man pukiam vajadzētu gultu, bet zemi pret gultu mainīt negribas!

  Posted on May 23rd, 2012 at 12:35

 3. GMH Said,

  Cien. Ramona, Jums ir iespēja savu zemi iznomāt, tādā veidā gūstot iespēju saņemt līdzekļus savu vajadzību apmierināšanai, zemi nepārdodot. Daudzām ģimenēm nav šādas iespējas, kāda ir Jums. Novērtējiet to, kas Jums jau ir, un rīkojieties.:)

  Posted on May 27th, 2012 at 13:27

 4. Dzintra Said,

  to GMH. Apbrīnojami, cik Jums tas sanāk vienkārši – iznomājiet zemi, iekasējiet naudu, nopērciet bērnam gultu! Bet ko darīt līdz tam brīdim, kad uzradīsies kāds, kas vispār vēlēsies tur to zemi iznomāt? Vai bērnam gadiem ilgi būs jāguļ uz grīdas, kamēr Latvijā sāksies tādi laiki, kad būs pieprasījums pēc zemes dažiem kvadrātmetriem, jo Ramonai jau nepieder vairāki hektāri zemes, kur kāds nomnieks varētu izdevīgi izvērst savu biznesu, uzsākot saimniecisko darbību.

  Posted on April 23rd, 2015 at 19:00

Add A Comment