Twitter    Draugiem.lv    Facebook    Youtube    Flickr

Atbalsts ģimenēm

Posted by Latvijas bernu fonds On May - 6 - 2010

Īpaši bieži mūs uzrunā Latvijas daudzbērnu, trūcīgās, audžu un aizbildņu ģimenes, kā arī citas ģimenes, kas nonākušās kādās grūtībās. Ģimene ir pamats bērna pilnvērtīgas personības veidošanā, attīstībā un izaugsmē. Tomēr daudzas ģimenes šā brīža sarežģītajos apstākļos nespēj sniegt visu nepieciešamo bērnu izglītošanai un audzināšanai. Tādēļ Latvijas Bērnu fonds vēlas atbalstīt tās kārtīgās, strādīgās un centīgās ģimenes, kuras pašu spēkiem cenšas veicināt savu bērnu izaugsmi un nodrošināt bērniem pēc iespējas piemērotāku vidi.

 

2013.gads: atbalsts ģimenēm

Šogad iespēju robežās plānojam turpinām atbalstīt smagi slimo bērnu, daudzbērnu, maznodrošinātās, trūcīgās, audžuģimenes, ģimenes kuras nonākušas krīzes situācijā.

 

2012.gads: atbalsts ģimenēm

Gada laikā sadarbībā ar vietējiem un ārzemju ziedotājiem programmas ”Ģimene” ietvaros tika piešķirtas stipendijas dažādās grūtībās nonākušajām ģimenēm. Atkarībā no katra ziedotāja iespējām tas bija gan vienreizējs, gan ikmēneša atbalsts. Palīdzību 7683 latu apmērā saņēma smagi slimo bērnu, daudzbērnu, maznodrošinātās, trūcīgās, audžuģimenes.

 

2011.gads: atbalsts daudzbērnu ģimenēm

Šajā gadā turpinām piešķirt 2010.gada Ziemassvētku labdarības akcijas „Nepaej garām!” laikā saziedotos līdzekļus daudzbērnu ģimeņu atbalstam.

Kopumā ar ziedojumu tālruņa 90006484 palīdzību saziedotajiem līdzekļiem uz šo brīdi vairāk kā 100 kārtīgās un centīgās daudzbērnu ģimenes visā Latvijā saņēma un vēl šobrīd turpina saņemt vienreizēju stipendiju – pabalstu, kas ir līdz Ls 300 liels. Tas domāts katras ģimenes nepieciešamākajām vajadzībām, piemēram, bērnu sagatavošanai skolai. Tiekamies ar ģimenēm gan to dzīvesvietās, gan vietējos sociālajos dienestos, ģimenes brauc saņemt šo atbalstu arī pie mums. Katra tikšanās izvēršas par sirsnīgu notikumu un patīkamu sarunu, kuras laikā saprotam cik ļoti šī palīdzība ģimenēm ir vajadzīga, bieži tā ir kā glābšanas riņķis dažādo problēmu un sarežģījumu jūrā. Katra ģimene saņem arī ar atbalstītāju palīdzību īpaši sarūpētu dāvanu maisu, kurā ir gan bērniem skolai nepieciešamās preces, kāds saldums un citi sirdi iepriecinoši pārsteigumi.

Ģimenes ir apzinātas sadarbībā ar vietējo pašvaldību sociālajiem dienestiem.

 

2010.gads: atbalsts daudzbērnu ģimenēm

Šajā Ziemassvētku labdarības akcijas „Nepaej garām!” laikā vācām ziedojumus daudzbērnu ģimeņu atbalstam. Pateicoties akcijas atbalstītājiem šim mērķim izdevās savākt 46 212 latus! Uz 2011.gada maiju saņemtā summa no ziedojumu tālruņa ir Ls 44 555,36*.

Arī šoreiz cītīgi sadarbojoties ar vietējiem sociālajiem dienestiem ir apzinātas tās kārtīgās un centīgās audžuģimenes Latvijā, kurām piešķirsim vienreizējo atbalstu nepieciešamāko vajadzību risināšanai. Šoreiz vienai ģimenei tas būs vidēji 300 latus liels un kopumā esam iecerējuši šādā veidā palīdzēt vismaz 150 ģimenēm no visas Latvijas. Šis finansiāls atbalsts ir iecerēts kā impulss pozitīvām izmaiņām ģimenes materiālā stāvokļa uzlabošanā. Ar šo palīdzību ir iegādāts ūdens sūknis 10 bērnu ģimenei no Burtnieku novada, tiek remontēts 3 istabu dzīvoklis 10 bērnu ģimenei no Baldones, apmaksāta bērnu izglītošana u.c.

 

2009.gads: atbalsts aizbildņu un audžuģimenēm

Pateicoties Ziemassvētku labdarības akcijas „Nepaej garām!”  atbalstītājiem tika saziedoti 25 000 lati.

Sadarbībā ar pašvaldību sociālajiem dienestiem tika apzinātas vairāk kā 100 audžu un aizbildņu ģimenes visā Latvijā, no kurām 100 saņēma vienreizēju stipendiju 250 latu apmērā. Atbalstītājiem pievienojās arī VAS „Latvijas Loto” 5 ģimenēm piešķirot 500 latu lielu atbalstu. Tādējādi kopumā palīdzību saņēma 105 ģimenes.

Ģimenes šos līdzekļus izlietojušas dažādi – gan nomainījušas novecojošos logus mājoklī, iegādājušās apģērbus un apavus bērniem, mēbeles bērniem, u.c.

* faktiskā ziedojumu summa atkarīga no tā vai zvanītājs neapstrīd veikto zvanu, vai tiek savlaicīgi apmaksāts rēķins, kā arī no katra zvana Lattelecom par zvana apkalpošanu ietur Ls 0,10 + PVN.

3 Responses

 1. marika Said,

  Saasinoties ekonomiskai situacijai Latvija protams arī audžuģimenes tas ietekmē. Protams mes apzinamies ka paši šādu darbiņu uzņēmāmies, bet personīgi es pat šogad nevaru sagrabināt līdzekļus vasaras nomētnei bērniņam kurš iepriekšējā ģimenē ir cietis no vardarbības.Jo noskatoties kā šie bērniņi nemāk ienakt sabiedrībā kur ir augstasa prasības vienkarši sap sirds. Paldies ka ir sadas iespejas kur tiek apkopoti audžu ģimeņu kustibas

  Posted on May 20th, 2010 at 10:46

 2. Ramona Said,

  Piekrītu Marikai. Audzinu bāreni 13 gadus un ļoti izjūtu, ka šo gadu laikā kļuvis ļoti grūti, jo vajadzības bērnam augot ir stipri pieaugušas. Lūdzu soc. dienestā savam bārenītim palīdzību mācību līdzekļu iegādē, bet palīdzēt nevar, jo par nelaimi man pieder nepilns hektārs lauksaimniecības zeme 100 km no Rīgas. Esot jāpārdod. Man pukiam vajadzētu gultu, bet zemi pret gultu mainīt negribas!

  Posted on May 23rd, 2012 at 12:35

 3. GMH Said,

  Cien. Ramona, Jums ir iespēja savu zemi iznomāt, tādā veidā gūstot iespēju saņemt līdzekļus savu vajadzību apmierināšanai, zemi nepārdodot. Daudzām ģimenēm nav šādas iespējas, kāda ir Jums. Novērtējiet to, kas Jums jau ir, un rīkojieties.:)

  Posted on May 27th, 2012 at 13:27

Add A Comment