2020. gada 29. oktobrī
Noslēdzas projekts "Ar līdzdalību pret vardarību!"
Oktobrī noslēdzas projekta īstenošana. Jāatzīst, ka neskatoties uz daudzajiem un dažādajiem izaicinājumiem, izdevies īstenot visu iecerēto!
Jo īpaši vasara un rudens ir bijis ražens mācību periods!
35 ģimenes, kurās bērni ir cietuši no vardarbības, 5 specializēto vasaras nometņu laikā guva izpratni par to kā izvairīties no atkārtotas vardarbības pieredzes un kā ģimenei pavadīt kvalitatīvu kopīgu laiku.
42 specializēto atbalsta centru vardarbībā cietušajiem bērniem darbinieki 4 apmācību laikā mācījās par konfliktu risināšanu, līdzdalības veicināšanu, kā tikt galā ar izdegšanu un darbu ar komandu.
188 Latvijas sociālo dienestu un to iestāžu darbinieki piedalījās 5 metodiskajos semināros visos reģionos par pakalpojuma bērniem, kas cietuši no vardarbības dzīvesvietā, kvalitātes uzlabošanu.
Un tas viss projekta “Ar līdzdalību pret vardarbību!” ievaros! Pateicamies projekta finansētājiem par doto iespēju!
2020. gada 21. septembrī
Sākušies reģionālie semināri sociālajiem dienestiem
Sācies ikgadējais rudens reģionālo semināru cikls, kur dalāmies zināšanās, metodikā un pieredzē ar novadu sociālo dienestu pārstāvjiem par vardarbībā cietušo bērnu sociālo rehabilitāciju. Nupat pirmais - Kurzemes reģionālais seminārs noslēdzies, bet līdz oktobra beigām vēl būs Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas reģionālās tikšanās. Gaidām uz tikšanos sociālo dienestu pārstāvjus!
Vairāk informācijas par semināru norisi, sazinoties ar mums telefoniski: 67542072 vai e-pastā: bernufonds@latnet.lv
2020. gada 12. augustā
Par svarīgākajām prasmēm mūsdienās
Par nepieciešamību attīstīt dažādas prasmes mūsdienās tiek runāts daudz – digitālās, komunikāciju u.c. prasmes.
Šovasar kopā ar 5 specializētajiem atbalsta centriem vardarbībā cietušajiem bērniem rīkojam ļoti īpašas nometnes, kurās ģimenes kopīgi darbojas ne tikai pie radošo, bet arī pie kopā būšanas prasmju attīstīšanas: bit.ly/3fTW0Mq
2020. gada 26. jūnijā
Šovasar rīkosim 5 specializētās ģimeņu nometnes
Šovasar plānojam noorganizēt 5️ īpašas nometnes – vardarbībā cietušajiem bērniem un viņu ģimenēm.
Tieši ģimeņu nometnes ir iespēja vecākiem, audžuvecākiem, aizbildņiem speciālistu uzraudzībā padziļināti praktiski apgūt vai izveidot iemaņas nevardarbīgā bērnu audzināšanā, savstarpējā komunikācijā, arī citos bērnu audzināšanā būtiskos jautājumos.
Viennozīmīgi viens no lielākajiem izaicinājumiem ir tieši saņemt ģimenes piekrišanu piedalīties nometnē. Un, neraugoties uz sākotnējo skepsi, nometņu izvērtējumi liecina, ka visvairāk gan bērni, gan vecāki novērtē iespēju būt kopā un mācīties kvalitatīvi kopā pavadīt laiku.
2020. gada 30. aprīlī
Sākam īstenot projektu "Ar līdzdalību pret vardarbību!"
Ir izpētīts*, ka Latvijā ir visai augsta vardarbības ģimenē izplatība un augsta tolerance pret vardarbību ne tikai sabiedrībā kopumā, bet arī speciālistu vidū.
Saņemt palīdzību traucē ne tikai sabiedrības attieksme, bet arī informācijas trūkums par atbalsta pakalpojumiem – tikai puse iedzīvotāju zina par atbalsta dienestu piedāvātajām iespējām.
Tādēļ šogad īstenojam projektu “Ar līdzdalību pret vardarbību!”, kas vērsts uz vardarbībā cietušo interešu pārstāvības un līdzdalības palielināšanu gan pašu cietušo, gan arī NVO speciālistu un pašvaldību dienestu līmenī.
Projekta aktivitātes ieplānotas visdažādākās – speciālistu apmācības, darbs ar cietušajām ģimenēm specializēto nometņu ietvaros, reģionālās tikšanās ar pašvaldību dienestu pārstāvjiem, cietušo ģimeņu un pašvaldību dienestu vajadzību, problēmu savstarpējā sadarbībā izpēte u.c.
Vairāk par palīdzību cietušajiem bērniem: http://www.lbf.lv/lv/pret-vardarbibu
#NVOFonds2020
* Labklājības ministrijas Informatīvais ziņojums par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē gadījumiem, to izplatību un dinamiku 2016. gadā
---------------------------------------------------------------------
2020. gada 15. februārī
Uzsākam dalību starptautiskā projektā
Kopīgi ar Polijas un Lietuvas sadarbības partneriem esam sākuši darbu pie projekta "Ģimeņu sistēmiskā programma” (nr. POWR.04.03.00-00-0067/18) īstenošanas. Tā ietvaros ar Latvijas ekspertu atbalstu tiks izstrādāta programma Polijas speciālistiem, lai palīdzētu novērst vardarbības izplatību ģimenēs. Projekta īstenošana ilgs līdz 2021. gada septembrim.
Projekta partneri: